Najwyższe osiągi w zakresie bezpieczeństwa 
SYSTEM KONTROLI TRAKCJI I STABILIZACJI TORU JAZDY
Wielofunkcyjny system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDC) chroni przed utratą panowania nad autem i czyni to w trzech, wyraźnie różnych trybach. Tryb Normal uruchamia jego pełne działanie. Tryb Traction podwyższa próg aktywacji korekty toru jazdy i kontroli trakcji, dzięki czemu zwiększa się wpływ kierowcy na proces sterowania samochodem, a przede wszystkim podwyższa się moment napędowy kierowany na koła. Można też użyć trybu Off, czyli całkowicie wyłączyć system VDC. 

DOSKONAŁE HAMOWANIE
W WRX STI zastosowano technologie, które usprawniają proces hamowania, a więc działają na rzecz Twojego bezpieczeństwa. Należy do nich Brake Assist (asystent hamowania), który zwiększa intensywność hamowania awaryjnego, jeśli kierowca nie naciska pedału hamulca wystarczająco mocno. Nową technologią jest Brake Override, czyli zastosowanie "przewagi hamulców" gdy w tym samym czasie naciśnięty zostanie pedał hamulca i gazu. Funkcja ta pozwala uniknąć niechcianego przyspieszania.

HAMULCE BREMBO*1
Wyjątkowo znacząca w branży hamulcowej firma Brembo*1 wytwarza hamulce o najwyższej wydajności, które wytrzymują obciążenia pojawiające się podczas naprawdę ostrej jazdy. Duże jarzma zacisków i wentylowane tarcze będą działać skutecznie i precyzyjnie, nawet gdy będziesz wykorzystywał WRX STI w ekstremalny sposób.

PODUSZKI POWIETRZNE*2 
W WRX STI znajdziemy przede wszystkim czołowe poduszki powietrzne, a także poduszki przednie - boczne, kurtynowe, oraz nową poduszkę kolanową, chroniącą w czasie zderzenia dolne części ciała kierowcy. 

*1 Brembo to zarejestrowany znak handlowy firmy Brembo S.p.A.
*2 Poduszki powietrzne są skuteczne, gdy użytkownicy przypięci są pasami bezpieczeństwa.

Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.