Stworzony dla kierowców. Zdumiewający swoim prowadzeniem.

Żaden inny samochód nie prowadzi się w ten sposób, gdyż żaden nie jest tak zbudowany. Każde Subaru opracowywano z myślą o Tobie, czyli jego kierowcy. W efekcie poprowadzisz je ze spokojem i bez wysiłku, a Twoje wrażenia z jazdy będą wyjątkowe. Szczególna technologia sprawia, że Subaru jest pojazdem niosącym uczucie pewności, wszechstronnym i ekscytującym. Właśnie dlatego, u podstaw zaawansowanych rozwiązań najnowszego WRX STI znajduje się wyjątkowy, stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD. Gdy prawidłowo wyważony i charakteryzujący się niskim położeniem środka ciężkości układ napędowy wgryzie się w nawierzchnię wszystkimi czterema kołami, pojawi się zdecydowane przyspieszenie, wzrośnie Twoja pewność prowadzenia, a każdy zakręt rozbudzi nowe zamiłowanie do jazdy.

Dusza atlety. Serce zwycięzcy. Odradza się legenda najwyższych osiągów.

Wymówienie trzech liter - STI - wystarczy każdemu miłośnikowi sportu samochodowego na całym świecie by poczuł dreszcz emocji powiązanej z niezwykłą dynamiką. Nowy WRX STI zyskał nowoczesną stylizację, ale wlot powietrza na masce i wydatny tylny spojler generujący docisk aerodynamiczny nie pozostawiają wątpliwości co do genezy tego samochodu. Pod tą powłoką kryją się osiągi bardziej zdecydowane i ekscytujące niż kiedykolwiek wcześniej.

Dostrój się do niego i wejdź na wyższy poziom. Przejmij kontrolę i sięgnij granic możliwości.

Od pierwszego uruchomienia silnika nowy WRX STI zdaje się prosić o chwilę swobody, na pierwszym krętym odcinku asfaltu jaki znajdziesz. Sztywność nadwozia zwiększono o 40%*1, zyskując niezwykłą sterowność. Pozwala ona na wykorzystanie każdego ułamka przyczepności, wytworzonej przez idealnie wyważony układ napędowy Symmetrical AWD. Podwozie strojono na torach wyścigowych, a więc jest ono teraz bardziej czułe niż kiedykolwiek. Uzyskano to zwiększając wytrzymałość przegubów kulowych, podnosząc sztywność sprężyn zawieszenia, stosując twardsze stabilizatory z przodu i z tyłu oraz dodając wsporniki tylnej ramy pomocniczej. Większa sztywność skrętna nadwozia oraz stabilność zawieszenia zmniejszyły boczne przechyły samochodu o 16%*1, a w efekcie zwiększyły maksymalne przyspieszenie poprzeczne na zakręcie o 7%*1. Samochód wyposażony jest ponadto w wielofunkcyjny, sterowany przez kierowcę centralny mechanizm różnicowy (DCCD).

Moc określa, a Ty kontrolujesz.

Pod aluminiową maską nowego WRX STI mieści się źródło jego zapierających dech osiągów. 2,5-litrowy, turbodoładowany silnik SUBARU BOXER generując 300 KM mocy i 407 Nm momentu obrotowego, zapewnia elektryzujące przyspieszenia. Ale osiągi te możesz modyfikować za pomocą systemu SI-DRIVE, który pozwala na wybranie jednego z trzech poziomów reakcji na poczynania kierowcy. Silnik wyposażono także w podwójny system aktywnej regulacji faz rozrządu, dzięki któremu krzywa momentu obrotowego jest płaska w szerokim zakresie obrotów. Tą całą moc można ujarzmić przy pomocy manualnej skrzyni 6-biegowej.

Zaufanie i pewność prowadzenia, których potrzebujesz poszukując pozytywnych emocji.

Wykorzystując ekstremalnie swojego WRX STI będziesz miał pewność, że Subaru oferuje Ci także wyjątkowe bezpieczeństwo. Na systemy bezpieczeństwa składa się między innymi jeszcze bardziej wytrzymała pierścieniowa rama wzmacniająca, oraz nowa kolanowa poduszka powietrzna kierowcy. Masz też do dyspozycji zaawansowane systemy bezpieczeństwa aktywnego, które pozwalają uniknąć niebezpieczeństwa, są to m.in. wielofunkcyjna kontrola trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDC) zawierająca aktywne sterowanie momentem napędowym (Torque Vectoring), oraz wydajne hamulce marki Brembo*2. Łatwość unikania niebezpiecznych sytuacji wynika także z wyjątkowej sprawności działania i kontroli, jaką oferuje stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD.

Zaprojektowany by Twoje odruchy wzięły górę.

Gdy prowadzisz WRX STI, liczy się każdy ruch Twojej dłoni i każde drgnienie oka. Wnętrze nowego WRX STI czyni prowadzenie auta pewniejszym, dzięki łatwości odnajdywania potrzebnych w danej chwili przyrządów oraz informacji. Nowe koło kierownicy zapewnia proporcjonalne reakcje na ruchy kierowcy i wyposażone jest w łatwo dostępne przyciski, sterujące systemami samochodu. Wyraźne, elektroluminescencyjne zegary dostarczają natychmiastowej informacji, natomiast obraz nowego wyświetlacza wielofunkcyjnego można modyfikować, tak aby dostarczał wiele różnych danych o działaniu samochodu (jedną z możliwości jest cyfrowy wskaźnik doładowania silnika). Aby kierowca utrzymał jak najlepszą pozycję umożliwiającą zapanowanie nad autem, przednie siedzenia wyposażono w wysokie podpory boczne, oraz w elementy wykończenia z materiału Alcantara®*3*4

*1 W porównaniu do poprzedniej wersji WRX STI. Pomiary wykonano według standardów Fuji Heavy Industries Ltd.
*2 Brembo to zarejestrowany znak handlowy firmy Brembo S.p.A.
*3 Alcantara jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Alcantara S.p.A.
*4 Wyposażenie opcjonalne.