Szkolenia dedykowane dla właścicieli Subaru

Serdecznie zapraszamy do udziału w finansowanych przez Subaru Import Polska szkoleniach, przygotowanych we współpracy z ekspertami ze Szkoły Jazdy Subaru. Na podstawie deklaracji chęci uczestnictwa, przedstawiciel SJS skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów szkolenia (m.in. dogodnego terminu). Serdecznie zachęcamy, aby pod okiem wykwalifikowanych instruktorów poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu prowadzenia pojazdów.

Jakie modele są objęte szkoleniem?

Szkoleniem finansowanym przez Subaru Import Polska są objęte, zakupione w oficjalnej sieci Subaru Import Polska, poniższe modele/wersje:
a) modele Subaru wyposażone w system EyeSight.

Do kiedy mogę odbyć bezpłatne szkolenie?

Szkolenia bezpłatne (finansowane przez Subaru Import Polska) można odbyć do roku od zakupu pojazdu.

Jaki jest koszt szkolenia skierowanego do właścicieli Subaru?

Szkolenia przeznaczone dla użytkowników większości nowych pojazdów Subaru są bezpłatne (do roku od zakupu).

Gdzie odbywają się szkolenia?

Szkolenia odbywają się w ośrodku wiodącym Szkoły Jazdy Subaru – Torze Kielce w Miedzianej Górze oraz raz w miesiącu w Warszawie (Bemowo).

W jakich terminach będą realizowane szkolenia?

Szkolenia odbywają się cyklicznie 2 – 3 razy w miesiącu w terminach ustalonych z mniej więcej miesięcznym wyprzedzeniem. Treningi głownie odbywają się w dni powszednie. Każda aktualizacja terminów szkoleń będzie dostępna na stronach internetowych www.szkolajazdysubaru.pl

Czy na szkolenie należy przyjechać własnym samochodem?

Zdecydowanie TAK!
Wszystkie największe i najbardziej doświadczone europejskie szkoły doskonalenia techniki jazdy przyjęły właśnie ten schemat. U podstaw takiego podejścia leży założenie, iż samochody w obrębie tej samej marki czy nawet modelu różnią się od siebie. Bezpieczne prowadzenie auta jest jak układanka składająca się z wielu idealnie dopasowanych elementów. Musimy je poznać, abyśmy mogli swobodnie, a przede wszystkim bezpiecznie poruszać się po drogach. Każdy samochód inaczej się prowadzi na co wpływ mają m.in. rodzaj napędu, rozmiary i waga pojazdu, rodzaj opon, zastosowane systemy bezpieczeństwa (hamulce, ABS, kontrola trakcji, wspomaganie hamowania), układ kierowniczy i wiele innych. Wszystko to wymaga więc od kierowcy nieco innych reakcji, a przez to sprawia, że dobre poznanie naszego samochodu – jego zachowania w trudnych warunkach – staje się kluczem do bezpiecznej jazdy oraz poprawnej eksploatacji pojazdu. Z jednej strony nie tracimy czasu na „uczenie się” innego auta, a z drugiej ćwiczymy odpowiednie reakcje dla modelu, jakim poruszamy się na co dzień. Wypracowane przez lata i przyjęte przez SJS najwyższe standardy i procedury oraz doświadczona kadra instruktorów pozwalają nam zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno uczestników, jak i ich samochodów. Pamiętajmy, że celem naszych kursów nie jest nauka agresywnej, lecz defensywnej techniki jazdy, a samochody w trakcie kursu nie ulegają wyższemu zużyciu niż w codziennej jeździe.

Na ile przed realizacją szkolenia można zmienić termin na inny?

Na 7 dni przed realizacją szkolenia; w innym przypadku szkolenie przepada.

Jak długo potrwa szkolenie?

Szkolenia z reguły trwają 7 godzin. Zajęcia rozpoczynamy zazwyczaj o godzinie 8:45.

Czy w szkoleniu może wziąć udział osoba towarzysząca – współużytkownik samochodu?

Tak, w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby współużytkujące jeden samochód. Warunkiem udziału w szkoleniu drugiego użytkownika jest wcześniejsze zgłoszenie tego faktu (podając imię i nazwisko osoby towarzyszącej) w biurze SJS poprzez e-mali na adres biuro@sjs.pl bądź telefonicznie: 12 410 00 81. Opłata za osobę towarzyszącą wynosi 100 PLN netto.

Jaki program będzie realizowany podczas szkolenia?

Zakres ćwiczeń bazuje na kursie I stopnia szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. W zależności od rodzaju szkolenia programy uzupełnione zostały m.in. o elementy prawidłowego wykorzystania napędu S-AWD, systemu VDCS, oraz ćwiczenia z wykorzystaniem systemu EyeSight – hamowanie przed przeszkodą. Szczegółowy programy dostępny jest tutaj: Szkolenie Eyesight

Jak można zapisać się na szkolenie?

Udział w szkoleniu można zgłosić kontaktując się bezpośrednio z SJS pod adresem biuro@sjs.pl bądź telefonicznie: 12 410 00 81