Stworzony, by poruszać.
Tak uniwersalny jak Ty. W Foresterze znajdziesz wiele prostych, niekłopotliwych rozwiązań technicznych, pozwalających dostosować go do codziennych sytuacji. Błyskotliwie zaprojektowana struktura nadwozia zapewnia optymalne prowadzenie samochodu, ale też elastyczną przestrzeń ładunkową, która zdolna jest przyjąć prawie każdy rodzaj bagażu.
 • Pokrywa bagażnika otwierana i zamykana automatycznie*

  Podczas wypraw rowerowych, wspinaczkowych, lub w zwykłym codziennym życiu masz wystarczająco dużo podnoszenia, przeciągania i innych siłowych zadań. Podnoszona automatycznie pokrywa bagażnika uwolni Cię od części tego wysiłku. Otworzy się ona i zamknie po naciśnięciu przycisku.

 • Boczne progi samochodu

  Progi nadwozia poprowadzono najniżej jak to było możliwe i w ten sposób, by zbierały jak najmniej zanieczyszczeń. W efekcie samochód z zewnątrz wygląda czyściej, a pasażerowie nie brudzą butów i ubrań podczas wsiadania i wysiadania.

 • Stopień dla dziecka

  Stopień przy tylnych siedzeniach zaprojektowano tak, aby ułatwić małym dzieciom zajmowanie miejsca. Umieszczono na nim antypoślizgowe pokrycie i dzięki temu kolana trafiają na miękką wykładzinę podłogi, a nie na twardy plastik.


Rozejrzyj się!
Forester to również równowaga eleganckiej stylizacji z bezkompromisowym komfortem. Zza kierownicy spostrzeżesz, ile uwagi poświęcono funkcjonalności i łatwości użycia poszczególnych przyrządów. Jednym z przykładów jest poprawa pewności prowadzenia dzięki lepszej widoczności, jaką uzyskano dzięki wyższym fotelom.
 • Zestaw przyrządów

  Konsolę zestawu przyrządów Forestera zaprojektowano tak, by dostarczała informacji szybko i by ich odczytywanie nie było kłopotliwe. Czytelny prędkościomierz i obrotomierz pozwalają kierowcy skupić uwagę przede wszystkim na drodze.

 • Wyświetlacz wielofunkcyjny*

  Wyświetlacz ten umieszczono wygodnie, nad tablicą przyrządów. Najważniejsze informacje o działaniu zespołów samochodu wyświetlane są po naciśnięciu przycisku. Dostępne są także informacje o ekologicznych aspektach pracy Forestera i o oszczędności paliwa. Można nawet porównywać ekonomię jazdy na poszczególnych trasach.

 • Dźwignia zmiany biegów

  Luksusowy, ale też sportowy charakter Forestera wzmocniono, umieszczając na środkowym panelu dźwignię zmiany biegów. Obszyta skórą* dźwignia z chromowanym pierścieniem u jej podstawy, osadzona jest w czarnym, miękkim panelu centralnej konsoli.

 • Widoczność

  Forester doceniany jest za dobrą widocznośćz kabiny. Zmiana kształtu przedniego słupka i umieszczenie trójkątnego okienka w obszarze drzwi, znaczne zmniejszyły tzw. martwe pola widzenia. Także boczne lusterka umieszczono na drzwiach, uwalniając znaczne pole obserwacji. Widoczność do przodu i do tyłu jest teraz bardzo dobra, a więc nie ma kłopotu z prowadzeniem Forestera także po wąskich, miejskich ulicach.


Podziel się przestrzenią. Wystarczy dla wszystkich.
Atrakcyjne wnętrze samochodu zaprasza Cię do prawdziwie relaksującej kabiny. Wygodne otoczenie i przyjazna technologia łączą komfort i praktyczność. Jednocześnie przemyślana i obszerna przestrzeń na bagaże oferuje wszechstronną pomoc przy realizacji codziennych zadań.
 • Centralny uchwyt na kubek

 • Kieszeń w drzwiach

 • Schowek w konsoli centralnej

 • Przesuwana pokrywa podłokietnika*

 • Kieszeń w oparciu przedniego fotela pasażera

 • Tylny podłokietnik*

 • Konsola dachowa

 • Półka w desce rozdzielczej z o świetleniem*


Powrót do (cyfrowego) życia za jednym naciśnięciem przycisku.
Rozbudowany system informacyjno–rozrywkowy SUBARU STARLINK*1 przywróci Cię do cyfrowego życia, dając dostęp do nowości, informacji giełdowych, prognozy pogody, aplikacji, radia internetowego i wielu innych. Obsługuje się go poprzez ekran dotykowy, wielofunkcyjne przełączniki na kierownicy, lub komendy głosowe*4.
SUBARU STARLINK*1
Poprawiona funkcjonalność pozwala nawigować i powiększać obraz tak jak na smartfonie, ale tym razem na kontrastowym i wyraźnym centralnym siedmiocalowym, dotykowym ekranie o wysokiej rozdzielczości. Należy w tym celu pobrać na swój smartfon aplikację SUBARU STARLINK i cieszyć się nową funkcjonalnością. Dostępny jest także system Mirror Link, który przenosi zawartość ekranu smartfona na centralny, siedmiocalowy ekran dotykowy
 • System audio Premium z głośnikami Harman/Kardon*

  System ten, z ośmioma głośnikami i mocą wzmacniaczy 440 W, zaprojektowano by uzyskać najwyższą jakość odsłuchu. Dwa owalne głośniki umieszczono w przednich drzwiach, a kolejne dwa mieszczą się w tylnych drzwiach.

 • Nawigacja*

  Zaawansowany system nawigacji precyzyjnie prowadzi Cię
  przez świat, działając szybko i jeszcze bardziej efektywnie
  niż kiedykolwiek.

 • Ekran dotykowy

  Ekran dotykowy jest wygodny w użyciu – po sparowaniu
  systemu Forestera (przez Bluetooth®*2 lub gniazdem USB)
  z Twoim smartfonem, możesz na przykład wybrać odtwarzaną
  muzykę wprost z ekranu dotykowego samochodu.

 • Rozpoznawanie głosu*4

  Szybkie wybieranie głosowe wykona polecenie, na skutek wymówienia prostej komendy. Takie samo polecenie możesz wydać poprzez ekran dotykowy, lub używając przycisków na kierownicy.

 • Przyciski na kole kierownicy

  Przyciski sterowania systemu audio i połączeń telefonicznych usytuowane są na kole kierownicy, po to, byś mógł bezpiecznie zmieniać te ustawienia, będąc cały czas skoncentrowanym na drodze.

 • Podłączanie urządzeń cyfrowych

  Gdy podłączysz swojego iPod’a*3 lub inne przenośne
  urządzenie muzyczne do standardowego gniazda AUX lub
  USB, Twoja muzyka zabrzmi z systemu audio Forestera.


Wszystkie rozmiary, wszystkie kształty. Od teraz na zawsze.
Więcej miejsca ułatwi Ci życie. Pojemność bagażnika wystarcza, by zapakować nawet cztery duże walizki. Podłoga bagażnika jest płaska, a jego pokrywa otwierana i zamykana automatycznie – jednym naciśnięciem przycisku. Dzięki tylnym fotelom składanym w proporcji 60:40, w jednej chwili można zmienić konfigurację wnętrza, co umożliwia załadowanie dużych przedmiotów i jednocześnie przewiezienie odpowiedniej liczby pasażerów.
 • Rozlokowanie siedzeń

  Przestrzeń w kabinie powiększyła się, skutkiem poszerzenia otworów drzwi i wyrównania płaszczyzny podłogi. Uzyskano dzięki temu wyjątkowy komfort użytkowania wszystkich pięciu siedzeń samochodu.

 • Pojemność bagażnika

  Przestrzeń bagażową zaprojektowano w ten sposób, aby jak najbardziej ułatwić załadunek i wyładunek. Po opuszczeniu oparć tylnych siedzeń uda się zmieścić
  największe pakunki.
  * 884 mm wysokość w modelach bez okna dachowego.


* Wyposażenie opcjonalne.
*1 Wyposażenie opcjonalne. Dostęp do Internetu realizowany jest za pośrednictwem smartfona posiadającego aplikację SUBARU STARLINK. Zależnie od obszaru, operator może pobierać opłaty za połączenie. Kierowca zobowiązany jest prowadzić zawsze bezpiecznie i z uwagą. Nie powinien zatem obsługiwać ekranu dotykowego podczas jazdy.
*2 Bluetooth jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Bluetooth SIG, Inc. America.
*3
Apple, iPhone i iPod są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Apple Inc.
*4 System rozpoznaje tylko wybrane języki.

Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.