Wiadomości

5 milionów samochodów Subaru z system EyeSight

8 września, 2022

Globalna sprzedaż samochodów Subaru wyposażonych w system wspomagania kierowcy EyeSight przekroczyła w czerwcu tego roku pięć milionów sztuk. Wynik ten został osiągnięty po 14 latach od wprowadzenia go w Japonii.
EyeSight to pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące wyłącznie technologię kamer generujących obraz stereoskopowy. Działa jak cyfrowa „druga para oczu”, która obserwuje drogę, korzystając z dwóch kamer. Na podstawie obrazów z kamer, pozwalających precyzyjnie określić kształt, prędkość i odległość, system potrafi rozpoznać nie tylko samochody, lecz również motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Kiedy wykryje potencjalne niebezpieczeństwo, ostrzeże kierowcę, a kiedy to konieczne zahamuje samochód, aby uniknąć kolizji. Modele wyposażone w EyeSight stanowią obecnie 91% globalnej sprzedaży Subaru.
Dzięki doskonałym zdolnościom rozpoznawania, EyeSight stale otrzymuje najwyższe oceny od niezależnych instytucji na całym świecie.
Według badań przeprowadzonych w oparciu o dane Japan’s Institute for Traffic Accident Research and Data Analysis (ITARDA) wskaźnik wypadków pojazdów wyposażonych w system EyeSight wynosi w Japonii zaledwie 0,06%, natomiast badania amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) potwierdziły, że system redukuje liczbę kolizji polegających na najechaniu na samochód poprzedzający nawet o 85%.
Najnowsza generacja systemu EyeSight wyposażona jest w przeprojektowane kamery generujące obraz stereoskopowy, które charakteryzują się znacznie szerszym kątem widzenia. W połączeniu z nowym oprogramowaniem do rozpoznawania i przetwarzania obrazów, EyeSight oferuje udoskonalone funkcje wspomagania kierowcy i zapewnia jeszcze pewniejszą i bezpieczniejszą jazdę.
Subaru będzie nadal udoskonalać swoje zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które leżą u podstaw filozofii All-Around Safety, aby zapewnić Klientom na całym świecie jeszcze więcej radości z jazdy i spokoju.