PO PROSTU KOCHAM RAJDY - ZDJĘCIA MARCINA KALISZKI


Marcin Kaliszka - urodził się 4 września 1975 r. w Krakowie. Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
Od 1996 r. profesjonalnie fotografuje sport samochodowy. Jest m.in. oficjalnym fotografem Polskiego Związku Motorowego (od czterech lat). Wśród mediów, z którymi współpracował lub współpracuje, są: „Dziennik”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Krakowska”, „Wprost”, „Motor”, „Auto Świat” i „WRC Magazyn Rajdowy” (od pierwszego numeru) oraz portale internetowe, m.in. Onet, Interia, Autoklub.
Przygotowuje materiały poligraficzne dla zespołów rajdowych. Współpracował z większością czołowych polskich kierowców. Pracował także dla Red Bulla. Zdjęcie jego autorstwa znalazło się na okładce jednego z wydań „Szybkości Bezpiecznej” Sobiesława Zasady. Fotografii Marcina Kaliszki nie brakuje w corocznej kronice polskich rajdów – „Rally ZOOM”.
Na swoim koncie ma też kalendarze, albumy, plakaty. Na jego internetowym vortalu www.RallyFoto.pl można obejrzeć gromadzone od 10 lat zdjęcia z zawodów.