subaru


Poduszki powietrzne

Szanowni Państwo.


Uprzejmie informujemy, że Subaru Corporation, producent samochodów Subaru, został poinformowany przez firmę Takata, wytwórcę poduszek powietrznych dostarczających swoje wyroby dla bardzo wielu producentów samochodów, że w pewnej partii przednich poduszek powietrznych pasażera zamontowanych w samochodach Subaru, istnieje możliwość wystąpienia korozji jednego z elementów systemu napełniania. Zjawisko to może rozwinąć się w samochodach, które są eksploatowane na terenach o dużej wilgotności i wysokiej temperaturze powietrza.

W ekstremalnych przypadkach korozja może doprowadzić do osłabienia metalowych elementów instalacji napełniania poduszki. Zachodzi obawa, że w przypadku zderzenia pojazdu, podczas którego nastąpi napełnianie się poduszki powietrznej pasażera, energia napełnianej poduszki może oderwać nadwątlone korozją elementy. Przemieszczając się, mogą one stanowić dodatkowe zagrożenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdem.

Producent samochodów Subaru poinformował, że dotychczas nie odnotowano żadnego wypadku samochodu Subaru, podczas którego podróżujące nim osoby dodatkowo ucierpiały na skutek oderwania się skorodowanych elementów napełniającej się poduszki powietrznej.

Mimo, że w Polsce warunki klimatyczne sprzyjające rozwojowi korozji występują niezwykle rzadko, to w trosce o bezpieczeństwo, producent podjął decyzję o przeprowadzeniu w określonej grupie pojazdów bezpłatnej wymiany zagrożonego powstaniem korozji elementu czołowej poduszki powietrznej pasażera.

Bardzo prosimy o skontaktowanie się z jedną z naszych Autoryzowanych Stacji Obsługi Subaru i uzgodnienie dogodnego terminu wizyty, w celu wykonania wymiany systemu napełniania poduszki powietrznej pasażera.

Wymiana tego elementu zostanie wykonana przez ASO SUBARU bezpłatnie.

Bardzo liczymy, że te profilaktyczne działania, ukierunkowane na wydłużenie bezpiecznego użytkowania samochodów Subaru, spotkają się z Państwa życzliwym przyjęciem.

Lista aktualnych ASO Subaru jest dostępna na stronie: Dealerzy Subaru

Liczymy, że powyższe informacje spotkają się z Państwa życzliwym zrozumieniem.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.


Pole 'VIN' nie może być puste.

VIN:*