subaru


Kampania przywoławcza – przednia poduszka powietrzna pasażera w samochodach Subaru Impreza 04-07 MY

Szanowni Państwo.


Uprzejmie informujemy, że Fuji Heavy Industries Ltd., producent samochodów Subaru, został poinformowany przez firmę Takata, wytwórcę poduszek powietrznych, który dostarcza swoje wyroby dla bardzo wielu producentów samochodów, że w pewnej partii przednich poduszek powietrznych pasażera zamontowanych w samochodach Subaru, istnieje możliwość wystąpienia korozji jednego z elementów systemu napełniania. Zjawisko korozji może rozwinąć się w samochodach, które są eksploatowane na terenach o dużej wilgotności i wysokiej temperaturze powietrza.


W ekstremalnych przypadkach korozja może doprowadzić do osłabienia metalowych elementów instalacji napełniania poduszki. Zachodzi obawa, że w przypadku zderzenia pojazdu, podczas którego nastąpi napełnianie się poduszki powietrznej pasażera, energia napełnianej poduszki może oderwać nadwątlone korozją elementy. Przemieszczając się, mogą one stanowić dodatkowe zagrożenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdem.


Producent samochodów Subaru poinformował, że dotychczas nie odnotowano żadnego wypadku samochodu Subaru, podczas którego podróżujące nim osoby dodatkowo ucierpiały na skutek oderwania się skorodowanych elementów napełniającej się poduszki powietrznej.


Mimo, że w Polsce warunki klimatyczne sprzyjające rozwojowi korozji występują niezwykle rzadko, to w trosce o bezpieczeństwo, producent podjął decyzję o przeprowadzeniu wymiany zagrożonego powstaniem korozji elementu czołowej poduszki powietrznej pasażera w samochodach Subaru Impreza MY 04-07.


Informujemy, że kampanią objęte są wszystkie samochody sprzedane w Europie, których VIN zostanie odnaleziony przy pomocy poniższej wyszukiwarki.


Jak zwykle w takich przypadkach, Subaru Import Polska do tych właścicieli pojazdów objętych kampanią, których dane posiadamy w naszej bazie wyśle pisemną prośbę o skontaktowanie się z dowolną ASO Subaru i umówienie się na bezpłatną wymianę zagrożonego korozją elementu poduszki powietrznej.


Mamy świadomość, że posiadane przez nas dane adresowe mogły się już zdezaktualizować i nasze pisemne powiadomienia mogą nie dotrzeć do wszystkich użytkowników samochodów z listy pojazdów objętych kampanią. Wiemy również, że do Polski z innych krajów europejskich sprowadzono indywidualnie bardzo dużo samochodów używanych. Od właścicieli takich pojazdów w większości przypadków nigdy nie uzyskaliśmy danych umożliwiających nam skontaktowanie się. Dlatego jeżeli jesteście Państwo użytkownikiem samochodu Subaru Impreza, to prosimy poniżej wpisać numer nadwozia swego pojazdu i sprawdzić czy podlega on tej kampanii. Jeśli tak, to prosimy skontaktować się z wybraną ASO Subaru, by uzgodnić termin naprawy.


W pojazdach objętych kampanią wymiana zagrożonego korozją elementu przedniej poduszki powietrznej pasażera będzie wykonana bezpłatnie.


Liczymy, że powyższe informacje spotkają się z Państwa życzliwym przyjęciem.


Lista Autoryzowanych Stacji Obsługi Subaru na terenie Polski


VIN:*