subaru


...

Szanowni Państwo.


Uprzejmie informujemy, że w wyniku badań prowadzonych przez FHI (producenta samochodów Subaru), ujawniono prawdopodobieństwo wystąpienia korozji elementów wewnętrznych napełniacza poduszki powietrznej pasażera. Potencjalna możliwość przedwczesnej korozji poduszki powietrznej pasażera dotyczy następujących modeli:


• Subaru Impreza/WRX (roczniki 2004-2007)


W ekstremalnych przypadkach, korozja mogłaby doprowadzić do nieprawidłowego zadziałania napełniacza i możliwości oderwania się metalowego elementu, który może zranić pasażera. Pragniemy Państwa uspokoić, że dotąd przypadek nieprawidłowego zadziałania odnotowano jedynie w samochodzie innej marki, eksploatowanym w wilgotnym klimacie. W żadnym pojeździe Subaru nie odnotowano takiego przypadku. Jednak producent poduszek firma Takata był również dostawcą poduszek powietrznych do samochodów Subaru, dlatego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników uznano za konieczne przeprowadzenie kampanii serwisowej poprzez wymianę napełniacza na nowy także w pewnej grupie pojazdów Subaru.
Czynności te zostaną wykonane przez ASO Subaru bezpłatnie.


Samochody z innych rynków będą wymagały indywidualnej zgody ze strony producenta na bezpłatne wykonanie wymaganej obsługi w Polsce.


Informujemy, że kampanią wymiany napełniacza poduszki pasażera objęte są wszystkie samochody, których VIN (bez względu na kraj pochodzenia) zostanie odnaleziony przy pomocy poniższej wyszukiwarki.


W chwili obecnej oczekujemy na dostawę materiałów wymaganych do prawidłowego przeprowadzenia kampanii przywoławczej. Po ich otrzymaniu poinformujemy Państwa o rozpoczęciu akcji, zamieszczając dodatkowy komunikat na stronie www.subaru.pl


W Polsce sprzedaliśmy 464 samochody, których może dotyczyć potencjalny problem. Jak zwykle w takich przypadkach, Subaru Import Polska sp. z o.o. roześle pisemną informację do pierwszych zarejestrowanych w naszej bazie nabywców tych pojazdów. Pismo zawierać będzie zaproszenie na bezpłatną wymianę napełniacza poduszki pasażera w ASO Subaru.


Mamy świadomość, że nasze pisemne powiadomienia mogą nie dotrzeć do wszystkich aktualnych użytkowników samochodów z listy. Wiemy również, że do Polski (z innych rynków europejskich), sprowadzono indywidualnie wiele samochodów używanych. Jeżeli jesteście Państwo użytkownikiem któregoś z tych samochodów, prosimy po ogłoszeniu rozpoczęcia akcji skontaktować się z wybraną placówką ASO Subaru, aby uzgodnić termin kontroli.


Liczymy, że powyższe informacje spotkają się z Państwa życzliwym przyjęciem.


Lista Autoryzowanych Stacji Obsługi Subaru na terenie Polski


Pole 'VIN' nie może być puste.

VIN:*