Silnik

    Serce każdego Legacy.

    Bez względu na to, którą wersję Legacy wybierzesz, jego sercem jest światowej sławy silnik SUBARU BOXER. Jest to lekka i zwarta jednostka napędowa, o niskim środku ciężkości, znakomitym wyważeniu i niskim poziomie wibracji. Każdy z nowych 2.0-litrowych silników BOXER DIESEL oraz jednostek benzynowych o pojemności 3.0, 2.5 lub 2.0 litra zapewnia uzyskanie najwyższych osiągów. Tak wysokie parametry są rezultatem wielu dekad doświadczeń prowadzonych w idealnych warunkach i tolerancji precyzyjnie dobranych przez inżynierów lotniczych. Nie należy także zapominać o wpływach i istotnym znaczeniu słynnych już Rajdowych Mistrzostw Świata.

    3.0-litrowy silnik SUBARU BOXER H6 DOHC
    (3.0R spec.B / 3.0R)

    Ten 6-cylindrowy silnik typu bokser o znakomitym wyważeniu, cechuje się płynną pracą. Wyposażony jest w system zmiennych faz rozrządu, który zapewnia zmienne sterowanie zaworami dolotowymi podczas przyśpieszania. Zapewnia to łatwe sterowanie silnikiem przy olbrzymim zakresie momentów obrotowych i zwiększonej mocy maksymalnej. Moc maksymalna wynosi 180 kW (245 KM), a moment obrotowy 297 Nm, co umożliwia nieskrępowane przyspieszenie z dowolnego poziomu prędkości. Dodatkowo system SI-DRIVE pozwala na wybranie optymalnej wydajności silnika.

    2.5-litrowy silnik SUBARU BOXER SOHC
    (2.5i / 2.5i Limited)

    2.5-litrowy silnik SOHC ma moc 127 kW (173 KM) i moment obrotowy 227 Nm. Dzięki aktywnemu systemowi regulacji skoku zaworów (i-Active Valve Lift System) charakterystyka pracy zaworów dolotowych jest automatycznie zmieniana, zgodnie z warunkami pracy silnika. Zapewnia to znakomity moment obrotowy i optymalizację zużycia paliwa oraz obniża emisję spalin. W połączeniu z zaletami wysokowydajnego układu wydechowego z dwoma tłumikami silnik wykazuje niewiarygodne osiągi przy niskich lub średnich prędkościach i dodatkową moc przy wyższych obrotach.

    2.0-litrowy silnik SUBARU BOXER DOHC
    (2.0R / 2.0R Limited)

    2.0-litrowy silnik DOHC zapewnia sportową jazdę, a optymalizacja dolotu i wylotu (układ wydechowy z dwoma tłumikami i system zmiennych faz rozrządu) łączy w sobie prostotę obsługi z bardziej dynamicznym charakterem samochodu ale także z niskim poziomem zużycia paliwa.

    2.0-litrowy silnik SUBARU BOXER DIESEL DOHC
    (2.0D / 2.0D Limited)

    Wykorzystując moc i potencjał drzemiący w istniejącym już silniku SUBARU BOXER, stworzono i zastosowano, po raz pierwszy na świecie silnik BOXER DIESEL w samochodzie osobowym. „Sportowe geny” to nie tylko tak chętnie używana przez producentów przenośnia – bazą samochodów Subaru jest zaprawiona na rajdowych trasach konstrukcja samochodów wyczynowych. 150-konny silnik (110 kW) i wartość momentu obrotowego 350 Nm pozwolą docenić znakomite osiągi i delektować się jazdą w każdych warunkach. Mniejsze zużycie paliwa*1 i redukcja emisji CO2*2 to wynik zastosowania nowoczesnego systemu bezpośredniego wtrysku paliwa „common rail” i systemu recyrkulacji spalin EGR. Nie bez znaczenia dla oszczędności paliwa pozostaje również zastosowanie układu kierowniczego z elektrycznym wspomaganiem.

    Zalety silnika SUBARU BOXER DIESEL

    ■ Znakomite przyspieszenie
    ■ Wysoki moment obrotowy już przy niskich prędkościach obrotowych
    ■ Niskie zużycie paliwa
    ■ Niezwykle spokojna i stabilna praca silnika
    ■ Niska emisja CO2
    ■ Lekka i zwarta, ale wytrzymała konstrukcja
    ■ Idealna równowaga mas i nisko
    umiejscowiony środek ciężkości
    ■ Mniejsze drgania i wibracje

    *1 5,6 l/100 km w cyklu mieszanym dla Legacy w wersji sedan (wg danych producenta)
    *2 148 g/km w cyklu mieszanym dla Legacy w wersji sedan (wg danych producenta)