Skrzynia biegów

    Twój łącznik z drogą.

    Technologia SUBARU zastosowana w skrzyni biegów została stworzona po to, aby niezależnie od okoliczności potencjał Forestera przekładał się w pełni na jego zachowanie na drodze. Każda z dostępnych manualnych czy automatycznych skrzyni biegów dzięki precyzji i doskonałej współpracy z systemem Symmetrical AWD, pozwoli Ci na pełną kontrolę nad pojazdem, dostarczając satysfakcji z prowadzenia niemalże w każdych warunkach.

    Skrzynia manualna

    Wszystkie wersje Forestera są dostępne z precyzyjną 5-cio biegową skrzynią manualną, zapewniającą optymalną wydajność i pełną kontrolę nad samochodem. Skrzynia ta sprzężona jest z centralnym mechanizmem różnicowym AWD wyposażonym w ograniczające poślizg międzyosiowy sprzęgło wiskotyczne. Ta sprawdzona kombinacja umożliwia płynną zmianę biegów i doskonałą przyczepność, a to dzięki przekazaniu całej mocy silnika na powierzchnię drogi. Dynamiczną jazdę wspomaga również rozkład momentu obrotowego na przedniej i tylnej osi, kiedy zmienia się przyczepność kół lub podczas poślizgu. Modele 2.0-litrowe wyposażone są w dodatkowe przełożenia redukcyjne, znacznie ułatwiające jazdę po nieutwardzonych nawierzchniach oraz holowanie przyczepy. Wraz z systemem kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS), układ ten pozwala na jeszcze doskonalsze panowanie nad pojazdem.

    Skrzynia automatyczna

    Wszystkie wersje Forestera sa również dostępne z bardzo czułą, elektronicznie sterowaną 4-ro biegową skrzynią automatyczną SPORTSHIFT, pozwalającą przełączyć się na ręczny tryb sterowania. Dzięki połączeniu z systemem AWD ze zmiennym rozkładem momentu obrotowego na osie, dostosowującym wartość momentu na przedniej i tylnej osi do warunków na drodze oraz systemem kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS), uzyskano jeszcze większą stabilność pojazdu i bezpieczeństwo jazdy.

    Nowy system aktywnego rozdziału momentu obrotowego ze stałym napędem na obie osie AWD

    Reagujące na zmianę warunków na drodze czujniki umieszczone w kołach i wzdłuż podwozia Forestera przekazują dane do sprzęgła, które automatycznie dostosowuje rozkład momentu obrotowego dla wszystkich kół, zapobiegając przez to poślizgom przy wchodzeniu w zakręt i zapewniając optymalną przyczepność.

    *SPORTSHIFT jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Prodrive Ltd.